پیام نوروزی رئیس دانشگاه بجنورد بسم الله الرحمن الرحیم یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال در آستانه ی فصل بهار و رستاخیز طبیعت قرار گرفته ایم؛ فصلی که نوشدگی، سرزندگی و تحول را به عالم هستی هدیه می دهد. درس بزرگی که از بهارطبیعت می آموزیم؛ این است که، زمستان با تمام سختی و بی باری خود، خواهد گذشت و هستی، ناگزیر از حیات مجدد، طراوت و ثمربخشی است. در سالی که گذشت؛ مجموعه ی آموزش عالی استان خراسان شمالی و دانشگاه بجنورد مسیر مثبتی را در جهت رشد و توسعه ی کمی و کیفی طی نمود وافتخارات بسیاری را در تحقق اهداف خرد و کلان خود به دست آورد؛ ازجمله نگرش جدی به حوزه ی سلامت جسم و روح، جلب نظر شهروندان به خدمات دانشگاه و همچنین توسعه ی زیرساخت های مورد نیاز این مجموعه ی آموزش عالی که مهمترین آن، افتتاح و کلنگ زنی ده پروژه ی شاخص در ایام فرخنده ی دهه ی فجر بود. از دیگر اقدامات قابل توجه می توان به ارتقا شاخص ها و استانداردهای آموزشی و پژوهشی، بهره وری منابع انسانی، مدیریت سبز و حرکت دانشگاه بجنورد به سمت نقش آفرینی مثبت در جامعه اشاره نمود. فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش افکار نو، کردار نو و تصمیم‌های نو برای آینده است؛ آینده‌ای که همه امید داریم بهتر از گذشته باشد. به یاری خداوند متعال در سال 1397 نیز  با تلاش و کوشش بیشتر و تعامل مثبت و سازنده ی اعضای محترم هیئت علمی و غیر هیئت علمی و جلب مشارکت دانشجویان عزیز، شاهد رویدادهای امیدآفرین و تاثیرگذار خواهیم بود. تلاش برای محقق شدن اهداف بالادستی در نقشه جامع علمی کشور و ماموریت گرا شدن دانشگاه در چارجوب ماموریت های ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بهینه سازی ساختار و برون سپاری فعالیت ها، تحول در فرایندهای اداری و پیاده سازی دولت الکترونیک و اقدام لازم برای دستیابی به ارزش های اساسی سند راهبردی از جمله ارتقا کرامت انسانی دانشگاهیان، تحول علمی و ارتقا جایگاه علم و عالم از برنامه های قابل توجه دانشگاه بجنورد در سال جدید خواهد بود. ضمن تبریک آغاز سال نو به تمامی خدمتگزاران آموزش عالی استان خراسان شمالی؛ از درگاه ایزد منان سالی سرشار از موفقیت، بهروزی و کامیابی را برای ایران سرافراز و ایرانیان سربلند، مسئلت می نمایم . احمد محقر رئیس دانشگاه بجنورد

پیام نوروزی رئیس دانشگاه بجنورد

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب و الابصار
یا مدبر اللیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال
حول حالنا الی احسن الحال

در آستانه ی فصل بهار و رستاخیز طبیعت قرار گرفته ایم؛ فصلی که نوشدگی، سرزندگی و تحول را به عالم هستی هدیه می دهد.
درس بزرگی که از بهارطبیعت می آموزیم؛ این است که، زمستان با تمام سختی و بی باری خود، خواهد گذشت و هستی، ناگزیر از حیات مجدد، طراوت و ثمربخشی است.
در سالی که گذشت؛ مجموعه ی آموزش عالی استان خراسان شمالی و دانشگاه بجنورد مسیر مثبتی را در جهت رشد و توسعه ی کمی و کیفی طی نمود وافتخارات بسیاری را در تحقق اهداف خرد و کلان خود به دست آورد؛ ازجمله نگرش جدی به حوزه ی سلامت جسم و روح، جلب نظر شهروندان به خدمات دانشگاه و همچنین توسعه ی زیرساخت های مورد نیاز این مجموعه ی آموزش عالی که مهمترین آن، افتتاح و کلنگ زنی ده پروژه ی شاخص در ایام فرخنده ی دهه ی فجر بود.
از دیگر اقدامات قابل توجه می توان به ارتقا شاخص ها و استانداردهای آموزشی و پژوهشی، بهره وری منابع انسانی، مدیریت سبز و حرکت دانشگاه بجنورد به سمت نقش آفرینی مثبت در جامعه اشاره نمود.
فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش افکار نو، کردار نو و تصمیم‌های نو برای آینده است؛ آینده‌ای که همه امید داریم بهتر از گذشته باشد. به یاری خداوند متعال در سال 1397 نیز  با تلاش و کوشش بیشتر و تعامل مثبت و سازنده ی اعضای محترم هیئت علمی و غیر هیئت علمی و جلب مشارکت دانشجویان عزیز، شاهد رویدادهای امیدآفرین و تاثیرگذار خواهیم بود.
تلاش برای محقق شدن اهداف بالادستی در نقشه جامع علمی کشور و ماموریت گرا شدن دانشگاه در چارجوب ماموریت های ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بهینه سازی ساختار و برون سپاری فعالیت ها، تحول در فرایندهای اداری و پیاده سازی دولت الکترونیک و اقدام لازم برای دستیابی به ارزش های اساسی سند راهبردی از جمله ارتقا کرامت انسانی دانشگاهیان، تحول علمی و ارتقا جایگاه علم و عالم از برنامه های قابل توجه دانشگاه بجنورد در سال جدید خواهد بود.
ضمن تبریک آغاز سال نو به تمامی خدمتگزاران آموزش عالی استان خراسان شمالی؛ از درگاه ایزد منان سالی سرشار از موفقیت، بهروزی و کامیابی را برای ایران سرافراز و ایرانیان سربلند، مسئلت می نمایم .


احمد محقر
رئیس دانشگاه بجنورد

آدرس کوتاه :